Bir Sayfa Seçin

Beden Dili'ne Giriş Semineri

Beden Dili’ne Giriş Semineri

Pek çoğumuz ‘İletişim’ kurarken, İletişimi ‘Konuşulan Sözler’ ile sınırlı tutar. Söylediklerimizi dinleyene aktardığımızda ya da bize söyleneni işittiğimizde, ‘İletişim’i gerçekleşmiş ve tamamlanmış sayarız. Bize mesaj aktarmak isteyen kişiyi, sözünü kesmeden söyleyeceklerini bitirene kadar dinlediğimiz ve bu arada onun söylediklerine vereceğimiz cevabı hazırladığımız aralığı Dinlemek olarak adlandırırız. Bütün bunları yaparak kendimizi dinlemiş sayarız. Oysa durum böyle değildir.

Bilgi iletiminin Konuşulan Sözler aracılığıyla yapılışının yanısıra, duyguların iletiminin Mimikler, Jestler, Dokunmak, Fiziksel Hareketler, Beden Duruşu, Ses Tonu, Sesin Tınısı ve Sesin Yüksekliği aracılığıyla yapılan pek çok Sözel Olmayan yolu da vardır. Beden Dili’ne Giriş Semineri, temel beden dili bilgilerinin ve işte bu Beden Dili Kategorileri’nin ele alındığı maksimum üç saatlik bir program.

Üniversiteler, iletişimin ihmal edilen bu sözel olmayan yanını ele alarak öğrencilerine, şirketler hizmet verdikleri alanda müşteri memnuniyetini arttırmak için kendi personeline ve özel kurumlar düzenledikleri organizasyonlarda iletişimin önemini vurgulamak üzere katılımcılarına Beden Dili ile ilgili seminer düzenlemek istiyorsa, aradıkları programla karşı karşıyalar.

Düzenlemek istediğiniz seminer için fiyat almak üzere iletişime geçin.