Bir Sayfa Seçin
Ahmet Yusuf Özbilen

Ahmet Yusuf Özbilen

Ahmet Yusuf Özbilen, 1967 İstanbul doğumludur.

1984 yılında Pertevniyal Lisesi’nden mezun olmuştur.

1988 yılında Yıldız Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiştir. Mezuniyetinin ardından iki yıl kadar mühendislik yapmıştır.

Üniversite yıllarında müzikle ilgilenmeğe başlayan Ahmet Y. Özbilen, 1987 yılında Cengiz Erinç ve Erkan Erk ile birlikte “Grup Bileşim” adını taşıyan müzik rubunu kurmuştur. Grup Bileşim’in 1988 yılında yayınladığı ‘Renkler’ ve 1990 yılında yayınladığı ‘Okyanusa Doğru’ adını taşıyan albümlerinde solist ve söz yazarı olarak görev almıştır.

İnce Saz Grubu’nun “Eylül Şarkıları”Emin İgüs’ün “Bu Dünya Bir Pencere”Birsen Tezer’in “Cihan” adlı albümlerinde perküsyonist olarak görev almıştır. Profesyonel müzik hayatında daha pekçok grup ve sanatçı ile yurtiçinde ve yurtdışında konserler vermiş ve performanslar sergilemiştir.

1998 yılında Ayna Yayınevi’ni kurmuştur. Bu yayınevi etiketiyle özellikle Jiddu Krishnamurti’nin eserlerini Türkçe’ye kazandırmıştır. Ayrıca ‘Bilgelik Alanı’na karşılık gelen kitaplar yayınlamıştır. Anadolu Aydınlanma Vakfı Yayınevi etiketiyle, Prof. Dr. Cavit Sunar’ın eserlerinin tamamının ve Burhan Oğuz’un, başta “Türkiye Halkının Kültür Kökenleri” adlı dev eseri olmak üzere bütün külliyatının, yayına hazırlanışını ve yayınlanışını gerçekleştirmiştir.

Yakın dostu Cengiz Erengil ile birlikte “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”,“Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak”“Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek”“Karizma” ve “NLP Eğitimi” adını taşıyan e-kitapları hazırlamıştır.

Ahmet Yusuf Özbilen’in Aldığı Eğitimler:

Temel Koçluk Eğitimi
İleri Koçluk Eğitimi
Uzman Koçluk Eğitimi
Öğrenci Koçluğu Eğitimi
NLP Practitioner Eğitimi
NLP Master Practitioner Eğitimi
Quantum Practitioner Eğitimi
Eğitimcinin Eğitimi 1
Eğitimcinin Eğitimi 2
Eğitimcinin Eğitimi 3
Reiki Eğitimi
Re-Balance Therapy Eğitimi