Bir Sayfa Seçin

Koçluk Eğitimleri

Koçluk Nedir?

Koçluğu son yıllarda büyük ilgi gören bir meslek olarak tarif edebileceğimiz gibi, iş hayatında liderler, eğitim hayatında öğretmenler, ruhsal şifa ve danışmanlık alanında danışmanlar ve aile hayatında aile fertleri tarafından kullanılan bir iletişim yöntemi olarak da tarif edebiliriz.

İletişim yöntemi olarak Koçluk Modeli’nin kullanımı, sadece Koçluk Alan Kişi’nin problemlerini çözmek ile ilgili değildir. Tabii ki bu model, Koçluk Alan Kişi’nin performansının yükseltilerek hedeflerine ulaşımını ve istediği sonuçları elde edişini sağlayarak problemlerini çözecektir. Ancak yine de, Koçluk Modeli öncelikle, Koçluk Alan Kişi üzerinde farkındalık yaratmak, onun keşif yollarını açmak ile ilgilidir.

Koçluk Modeli’nde Koçluk Alan Kişiler, kendi cevaplarını bulabilsinler diye, Koçları tarafından kendi sorunları üzerinde yoğunlaştırılmağa, tercihler yaptırılmağa ve bu tercihler içinden öncelikli tercihi yönünde ilerlemek için cesaretlendirilmeğe ve desteklenmeğe çalışılır. Bu böyle olmak ile birlikte, Koçluk İlişkisi’nde güç, ne Koçluk Alan Kişi’de, ne de Koç’tadır. Koç, insani becerileri anlamak becerisinden ve Koçluk Alan Kişi de, arzu ve motivasyonundan gelen güçlerini Koçluk İlişkisi’ne aktarırlar. Güç, Koçluk İlişkisi’nin kendisindedir.

Koçluk İlişkisi, diyalog temeli üzerine oturtulmuş, Koç’un ve Koçluk Alan Kişi’nin süreçte karşılıklı olarak etkin oldukları bir iletişim yöntemidir. Bu iletişim yönteminde, Koç ve Koçluk Alan Kişi olarak taraflar, saygı, açıklık, empati, doğruyu söylemek ve merhamet gibi ilkeleri kendilerinde bulundurmak zorundadırlar.

Koçluk İlişkisi’nde Koç, Koçluk Alan Kişi’nin istediğini ifade ettiği şeylerin peşinden gidip gitmediği ile ilgilenin kişidir. Koçlar, Koçluk Alan Kişi’nin sadece kelimelerine değil, ayrıca kelimelerinin arkasında gizlenenlere, kelimeler arasında bıraktığı boşluğa, Koçluk Alan Kişi’nin Beden Dili ve Ses Tonu’na da dikkat ederler. Koçluk İlişkisi’ni benzersiz kılan da bunlardır.

Koçluk Modeli’nde insanlar kendilerine sunulan hap haline getirilmiş hazır çözümler yerine, kendi gerçeklik dünyalarından hareket ile kendi hedeflerini belirler ve o hedefe doğru ilerleyerek çözümlerini oluştururlar. Böylece bu model ile insan, kendi yaşamının sorunlarına sahip çıkmış olur ve kendi ayakları üzerinde durur. Kendi yaşamının efendisi olur.

Koçluk Eğitim Programları

Temel Koçluk Eğitimi (Modül 1) programı, size ‘İkinci El’ bir yaşam sürmek yerine ‘Kendi Yaşamınızın Efendisi’ olacağınız bir seçenek sunmaktadır. Temel Koçluk Eğitimi (Modül 1) programı, katılımcılara Koçluk Temelleri’nin, Koçluk Becerileri’nin, Koçluk Teknikleri ve detaylarının öğretildiği Profesyonel Koçluğa başlangıç programıdır.

Temel Koçluk Eğitimi (Modül 1) eğitim programına hemen katılmak için aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak, bu eğitimin Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.

Temel Koçluk Eğitimi’ni (Modül 1) tamamlayan Koçlar, İleri Koçluk Eğitimi (Modül 2) ile Koçluk Becerileri’nde ve kullandıkları Koçluk Teknikleri’nde biraz daha derinleşirler. İleri Koçluk Eğitimi’nde, daha önce Temel Koçluk Eğitimi’nde, bilgi sahibi olunan Merak, Güven, Esneklik, Karmaşa ve Değişim gibi kavramlar üzerinde bilgi sahibi olmak ötesine geçilerek derinleşilir.

İleri Koçluk Eğitimi’ne (Modül 2) Temel Koçluk Eğitimi’ni (Modül 1) tamamlayanlar katılabilir. Bu programa hemen katılmak için, aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak,Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.

Temel Koçluk Eğitimi (Modül 1) ve İleri Koçluk Eğitimi (Modül 2) programlarını almış bir Koç, Uzman Koçluk Eğitimi (Modül 3) programını alarak teorinin pratik ile birleşerek beceriye dönüştüğü sürecin en üst noktasını deneyimler. Bu eğitim programını tamamlayan Koçlar, Koçluk Süreci’nin bütün etaplarını yaşamlarına geçirdikleri için onların karşısındakileri Koçluk yaptığı pek kolay anlaşılmaz.

Uzman Koçluk Eğitimi (Modül 3) eğitim programına Koçluk Eğitimlerinin 1. ve 2. Modüllerini tamamlayanlar katılabilir. Hemen katılmak için aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak, bu eğitimin Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.

Koçluk Eğitimi 3’lü Set adını taşıyan bu ürün, Temel Koçluk Eğitimi, İleri Koçluk Eğitimi ve Uzman Koçluk Eğitimi’ni içermektedir. Bu ürünü tercih ederek, % 20 indirim alarak toplamda 15 gün ve 120 saatlik koçluk eğitimlerini tamamlayabilirsiniz. Bu ürünü satın aldığınızda, eğitim takvimimizde yer alan ilk Temel Koçluk Eğitimi’ne kaydınız yapılacak ve takip eden eğitimlerden haberdar edileceksiniz.

Profesyonel olarak koçluk yapmak isteyenler, üç koçluk modülünü içeren bu ürünü alarak % 20 indirimden faydalanabilirler. Koçluk Eğitimi 3’lü Set eğitim programına hemen katılmak için aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak, bu eğitimin Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.

Öğrenciye bütün süreçlerinde koçluk yapabilmek için NLP teknikleri ile harmanlanmış özel bir programdır. Mesleklerinde daha ileri bir noktaya gelmek isteyen öğretmenler, eğitimciler, bir alanda uzmanlaşmak isteyen koçlar ve çocuklarına eğitim hayatlarında yardımcı olmak isteyen ebeveynler için hazırlanmış mükemmel bir programdır.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi programına hemen katılmak için aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak, bu eğitimin Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.