Bir Sayfa Seçin

Karizma Eğitimleri

Karizma Nedir?

Karizma söz konusu olduğunda önemli olan, insanın görünümü, neye benzediği, kaç parası olduğu değildir. Karizma sahibi kişiler, bir toplantı salonuna girdiklerinde bir anda herkesin dikkatini çekerler. Toplantı salonundan ayrıldıklarında, insanlar onları düşünür, onlara hayranlık duyar, onları taklit etmeğe başlar, onlara benzemeğe başlar. Karizma, bir çeşit çekim gücüdür. Saygı uyandırır. Hayranlık uyandırır. İşte Karizma budur. Karizma insana yaşamında pek çok kapıyı açabilir. Tıpkı güzellik, şans ve sosyal konum gibi. Herkes Karizma sahibi olabilir. Karizmatik özellikleri kendinizde geliştirmek elinizde…

Karizma, sizin Psişik Enerjinizi başkalarına aktarışınız ile ilgilidir. Eğer başkalarına Stres ve Kaygı aktarırsanız, insanlar sizden uzaklaşacaktır. Eğer insanlara rahatlık, sakinlik ve huzur aktarırsanız, insanlar size doğru çekilecektir. Sizin sakinliğiniz ve huzurunuz onları cezbedecektir. Onlar size benzemeğe çalışacaklardır. Eğer siz şu anda sinirliyseniz, şunu unutmayın ki, birçok insan sizin gibi sinirli olabilir. Dolayısıyla, derin bir nefes alarak işe başlayın, gevşeyin ve rahatlayın.

Karizma güven duygusu ile aynı şey değildir, fakat sizin kendinizden emin görünüşünüz, sizi daha karizmatik biri yapabilir. Çünkü sizin güven duygunuz, sizi izleyenlere aktarılır. Onlar rahatlarken, siz de becerilerinize inanmağa başlarsınız. Yeterli düzeyde göz teması kurduğunuzda, insanlara güven vereceksiniz.

Bedensel duruşunuz kendinize duyduğunuz güven ile bağlantılıdır. Bu yüzden bir toplantıda güven duygusunu aktarışın en iyi yolu, bedensel duruşunuza dikkat etmektir. Hiçbir şey, güven duygusunu aktarmak konusunda iyi bir bedensel duruştan daha başarılı olamaz. Oturuyorsanız, dik bir şekilde oturun. Ayakta duruyorsanız, dik bir şekilde ayakta durun. Fakat kendinizi kasmayın.

Kendisine güvenen kişi herkese eşit davranır. Bu yüzden insanlarla konuşurken, herkese eşit davranın. Yanınızda çalışan biri ile konuşuyorsanız, bir grup zengin ile konuşuyorsanız, bir çocuk ile konuşuyorsanız, bir yabancı ile konuşuyorsanız, güzel bir kadın ya da erkek ile konuşuyorsanız herkese eşit davranın. Başkalarına karşı her zaman saygılı olun. Bunun için önce kendinize saygılı olun. Siz onlara nasıl davranırsanız, onlar da sizi öyle kabul edecektir.

 

Karizma Eğitim Programları

Karizmatik olmak, tutkulu, enerjili, coşkulu bir insan olmaktır. Başkalarının belirlediği bir rolü oynayarak onları mutlu etmeğe çalışmamaktır. İnsanın kendi gerçek kimliğini keşfedişidir. İnsanın sahip olduğu nitelikleri ve erdemleri hizmette kullanışı ve bu yol ile yaşamını anlamlı kılışıdır.

Bu bağlamda Karizma Eğitimi‘nin hedefi, katılımcıların potansiyellerini, onların en iyi taraflarını ortaya çıkarmaktır. Katılımcıların en iyi taraflarını güçlendirmektir ve bunları kolayca gerçekleştirmektir.

Karizma Eğitimi programına hemen katılmak için aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak, bu eğitimin Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.

Etkili İletişim, Beden Dili ve Karizma Eğitimi adını taşıyan bu dört günlük program, Etkili İletişim Eğitimi, Beden Dili Eğitimi ve Karizma Eğitimi adlı üç farklı programın bir araya getirilmiş halidir. Eğitimin birinci gününde iletişim kavramının sözel boyutu; ikinci gününde iletişim kavramının sözel olmayan boyutu yani beden dili konusu; üçüncü ve dördüncü gününde ise iletişimin sözel ve sözel olmayan unsurlarının tutarlı kullanımı manasındaki karizma kavramı ele alınmaktadır. Bu ürünü tercih ederek, % 25 indirimden faydalanabilirsiniz. Bu toplu program hakkında daha geniş bilgi almak isterseniz, programı oluşturan eğitimleri tek tek incelemenizi öneririz.

Kişisel ve profesyonel yaşamda iletişiminin kalitesini arttırmak, karizmasını parlatmak isteyenler, üç ayrı programı içeren bu ürünü alarak % 25 indirimden faydalanabilirler. Bu eğitim programına hemen katılmak için aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak, bu eğitimin Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.