Bir Sayfa Seçin

Beden Dili Eğitimleri

Beden Dili Nedir?

Pek çoğumuz ‘İletişim’ kurarken, İletişimi ‘Konuşulan Sözler’ ile sınırlı tutar. Söylediklerimizi dinleyene aktardığımızda ya da bize söyleneni işittiğimizde,‘İletişim’i gerçekleşmiş ve tamamlanmış sayarız. Bize mesaj aktarmak isteyen kişiyi, sözünü kesmeden söyleyeceklerini bitirene kadar dinlediğimiz ve bu arada onun söylediklerine vereceğimiz cevabı hazırladığımız aralığı Dinlemek olarak adlandırırız. Bütün bunları yaparak kendimizi dinlemiş sayarız. Oysa durum böyle değildir.

Bilgi iletiminin Konuşulan Sözlerin ötesinde, Mimikler, Jestler, Dokunmak, Fiziksel Hareketler, Beden Duruşu, Ses Tonu, Sesin Tınısı ve Sesin Yüksekliği gibi pek çok Sözel Olmayan yolu da vardır. Beden Dili Kategorileri olarak adlandırılan bu konuları tek tek incelemek ve “Beden Dili Nedir?” sorusuna derinlikli bir cevap bulmak isteyenler için Beden Dili Eğitimleri son derece geliştirici niteliktedir.

Konuşulan Sözler ile Ses Tonu ve Beden Dili arasında bir uyum var ise, Beden Dili, Konuşulan Sözleri destekler ve güçlendirir. Eğer Konuşulan Sözler ile Ses Tonu ve Beden Dili arasında bir tutarsızlık var ise, Konuşulan Sözler yerine Beden Dili’ne güven gösterilir ve Beden Dili’ne daha fazla dikkat edilir.

Sözel Olmayan İletişim’i veya Beden Dili’ni doğru anlamak ve doğru kullanmak becerisi, başkalarıyla bağlantı kurabilmek, bir anlamı doğru olarak ifade edebilmek ve daha iyi ilişkiler kurabilmek için yardımcı olabilecek güçlü bir alettir. Bir insan ile uyum sağlamak ve onu etkilemek için “Beden Dili”nizi nasıl kullanacağınızı bilmek kötü mü olurdu? İletişim kurarken, gönderdiğiniz mesaj istediğiniz şekilde algılansın ve istediğiniz yönde gelişsin istemez misiniz? Karşınızdaki insan size yalan söylüyor ise, bunu anlasanız ne kaybedersiniz? Birisinin sizi cezbetmek üzere davrandığını bir anda fark etmek istemez misiniz? Ağzınızı bile açmadan karşınızdaki insanları bilinçaltından hareket ederek ikna etseniz fena mı olur?

Beden Dili Eğitim Programları

“Beden Dili Eğitimi” adını taşıyan bu program, “İletişim” ana başlığı altında çalışan ve Sözel Olmayan İletişim unsurlarından biri olan Beden Dili’nin önemini derinine ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Bu program sayesinde, Beden Dili işaretlerini doğru olarak okumakla kalmayacak, aynı zamanda İletişim esnasında vermek istediğiniz mesajı etkili bir şekilde verebilmek için Beden Dili İşaretlerini doğru olarak kullanacaksınız.

Kişisel ve profesyonel yaşamda iletişiminin kalitesini arttırmak isteyenler, Beden Dili Eğitim programına hemen katılmak için aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak, bu eğitimin Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.

İş Hayatında Beden Dili bilgisine sahip olmak, özellikle yöneticiler için, otorite oluşturmak ve güven duygusunu aktarmak açısından çok önemlidir. “İş Hayatı İçin Beden Dili Eğitimi” adını taşıyan bu program, katılımcıların iş hayatlarındaki iletişimlerde beden dili bilgisini doğru kullanmalarını ve böylece mesaj içeriğini güçlendirmelerini, dinleyiciler üzerinde pozitif grup bağlantısı oluşturmalarını ve iletişim kurdukları kişilerle karşılıklı etkileşim kurmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

İş Hayatın İçin Beden Dili Eğitimi programına hemen katılmak için aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak, bu eğitimin Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.

“Öğretmenler İçin Beden Dili Eğitimi” adını taşıyan bu program, “İletişim” ana başlığı altında çalışan ve Sözel Olmayan İletişim unsurlarından biri olan Beden Dili’nin önemini derinine ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Bu program sayesinde, Beden Dili işaretlerini doğru olarak okumakla kalmayacak, aynı zamanda İletişim esnasında vermek istediğiniz mesajı etkili bir şekilde verebilmek için Beden Dili İşaretlerini doğru olarak kullanacaksınız.

Öğretmenler İçin Beden Dili Eğitimi programına hemen katılmak için aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak, bu eğitimin Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.

Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi adını taşıyan bu iki günlük program, Etkili İletişim Eğitimi ve Beden Dili Eğitimi adlı iki farklı programın bir araya getirilmiş halidir. Eğitimin birinci gününde iletişim kavramının sözel boyutu; ikinci gününde iletişim kavramının sözel olmayan boyutu yani beden dili konusu ele alınmaktadır. Bu ürünü tercih ederek, % 15 indirimden faydalanabilirsiniz. Bu toplu program hakkında daha geniş bilgi almak isterseniz, programı oluşturan eğitimleri tek tek incelemenizi öneririz.

Kişisel ve profesyonel yaşamda iletişiminin kalitesini arttırmak isteyenler, iki ayrı programı içeren bu ürünü alarak % 15 indirimden faydalanabilirler. Bu eğitim programına hemen katılmak için aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak, bu eğitimin Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.

Beden Dili Eğitimi ve Aktif Dinlemek Eğitimi adını taşıyan bu iki günlük program, Beden Dili Eğitimi ve Aktif Dinlemek Eğitimi adlı iki farklı programın bir araya getirilmiş halidir. Eğitimin birinci gününde iletişim kavramının sözel olmayan boyutu; ikinci gününde ise sadece konuşulan sözlerin değil, beden dilinin de değerlendirildiği dinlemek kavramı ele alınmaktadır. Bu ürünü tercih ederek, % 15 indirimden faydalanabilirsiniz. Bu toplu program hakkında daha geniş bilgi almak isterseniz, programı oluşturan eğitimleri tek tek incelemenizi öneririz.

Kişisel ve profesyonel yaşamda iletişiminin kalitesini arttırmak isteyenler, iki ayrı programı içeren bu ürünü alarak % 15 indirimden faydalanabilirler. Bu eğitim programına hemen katılmak için aşağıdaki “Satın Al” butonunu tıklayarak, bu eğitimin Eğitim Takvimimizde yer alan günlerini inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Beş kişi ve üzeri gruplarda grup indirimimiz mevcuttur. Grup indiriminden faydalanabileceğinizi hatırlayın! Eğitim takviminde yer almadığını fark ettiğiniz eğitimlerimiz hakkında bilgi almak üzere bize ulaşın.